Renovace a nátěry eternitových střech

Důvody pro renovaci eternitových střech

Jednou z našich hlavních činností jsou renovace, čištění a nátěry eternitových střech. Máme v tomto oboru dlouholeté zkušenosti, a proto jsme schopni vám předložit několik hlavních důvodů, proč se do renovace a nátěru eternitové střechy pustit:

  • Příznivá cena oproti pořízení nové střešní krytiny (renovace střechy je 3 až 5 x levnější).
  • Renovace eternitové střechy zabrání opětovnému růstu mechů a lišejníků.
  • Renovace eternitové střechy prodlouží životnost střešní krytiny až o 20 let.
  • I  bez rozkrytí je eternitová střecha po renovaci jako nová.
  • Rychlé provedení (120 metrů čtverečných = 2 dny, 200 metrů čtverečných = 3 dny).

Eternit

Od začátku minulého století bylo v Československé republice několik závodů, zabývajících se výrobou této azbestové desky. Díky svým vyjímečným vlastnostem, si střešní krytina eternit, získala velikou oblibu. Z tohoto důvodu má dodnes mnoho domů v ČR eternitovou střechu.

Vlastnosti eternitové krytiny:

-nízká hmotnost
-dlouhá životnost
-vysoká funkčnost

Po takto dlouhé době, jsou však již eternitové šablony porostlé mechem, lišejníky a řasami, které zapříčiňují degradaci povrchu krytiny a mohou vést k její úplné destrukci.eternit degradace

eternit degradace

  • Zde je moment odborného zásahu k ošetření a zakonzervování eternitové střechy, neboť i poměrně malý defekt může způsobit nenávratné škody.

ošetřený eternit

Pokud eternitovou střechu dobře a v čas ošetříme vhodným nátěrovým systémem, dostaví se z hlediska životnosti synergický efekt.

S vývojem nových technologií se ukázalo, že azbestová vlákna, která eternit obsahuje, se mohou při dlouhodobější degradaci povrchu šablon uvolňovat do okolí a  negativně ovlivňovat lidské zdraví.

  • Naše technologie renovace a nátěr eternitové střechy, nabízí finančně nenáročné řešení sanace povrchu eternitové šablony.

Výsledek renovace eternitu sanačním nátěrem


- zabránění degradace  eternitových šablon a uvolňování azbestových vláken
- prodloužení životnosti eternitových šablon o desítky let
- zamezení růstu mechů, řas a lišejníků
- a v neposlední řadě výrazné zlepšení estetického vzhledu střechy

Jak probíhá renovace eternitových střech

Pracovní postup renovace eternitové střechyRenovace eternitových střech probíhá v několika krocích, Nejdříve je potřeba střechu vyčistit a odmastit. Pak nastupuje oprava střechy a následně samotný nátěr střechy. (viz.foto)

Čištění eternitové střechy

Mytí a čištění eternitových střechZákladním imperativem je pečlivost a pozornost věnovaná přípravě povrchu. Dokonalé očištění eternitových šablon od mechů, lišejníků, sazí, prachu,mastnoty, případně starých nepřilnavých nátěrů, je hlavním předpokladem dlouhé životnosti a funkčnosti sanačního nátěru eternitové střechy a to i při použití sebevíce kvalitního nátěrového systému. Čištění eternitové střechy probíhá za pomoci vysokotlakého zařízení KARCHER s rotační tryskou pod tlakem cca 220 barů. Nedochází k žádnému mechanickému narušení povrchu šablon, eternitová střecha zůstává hladká, bez otřepů. (viz.foto)

Oprava eternitové střechy

Oprava eternitových střechAž po omytí eternitové střechy lze zjistit počet poškozených šablon. Průměrný počet poškozených šablon na střeše velké cca 120 metrů čtverečných je od 0 do 20 ks pro plochý eternit a od 0 do 3 ks pro vlnitý eternit. Výměna prasklých a poškozených eternitových šablon, hřebenáčů, oprava komínů a klempířských prvků. (viz.foto)

Penetrační nátěr

Penetrace eternitové střechyNa dokonale očištěný a odmaštěný podklad se nanáší speciální penetrační vrstva, která zajistí vyrovnání nasákavosti podkladu a výbornou přilnavost vrchního nátěru. Jde o tzv. pojivovou mezivrstvu. POZOR!!- před aplikací penetračního nátěru musí být eternitové šablony dokonale proschlé. Jelikož eternit (azbestocementová vláknitá krytina) je velice savý materiál, aplikujeme speciální hloubkovou epoxidovou penetraci, která trvale váže volná azbestová vlákna, a to ve dvou vrstvách nátěru. (viz.foto)

První nátěr

První nátěr eternitových střechPo odvětrání penetrace (cca 6 hod.) se aplikuje speciální vodou ředitelná akrylátová barva ( Roof Acryl NANOTECH, Meffert MF 1000), která je přímo vyvinuta pro nátěr azbestocementových vláknitých desek (eternit). Podobně jako v předchozím bodě renovace eternitové střechy nátěrem, je nutno pracovat pečlivě. Pečlivost však neznamená jen důsledně natřít každé místo, ale i správně naředit či neředit ! vůbec použitý nátěrový systém, pracovat za vhodných klimatických podmínek a dodržovat časy zasychání jednotlivých nátěrů (tzv. technologické pauzy).

Vlivem střídání teplot, dochází u materiálu jako je eternitová šablona ke značnému rozpínání a smršťování materiálu. Je tedy žádoucí a nezbytné vybrat pro renovační nátěr eternitové střechy barvu, která je nadměrně paropropustná a má schopnost trvale udržet vysokou elasticitu. Materiály, které k této čnnosti používáme, mají výbornou krycí schopnost, pigmentovou stálost udržení odstínu, vysokou elasticitu, přídržnost k silikátovým podkladům, rychlé schnutí, výbornou odolnost proti povětrnostním vlivům, působení vody, saponátů, desinfekčních prostředků, UV záření a dlouhou životnost. (viz.používaný materiál)
-Nanášení barvy provádíme štětkou, válečkem nebo airless strojem, tak aby silná vrstrva barvy  (cca 80 mikronů při aplikaci v jedné vrstvě) pronikla do všech spár. (viz.foto)


Druhý nátěr - finální nátěr eternitové střechy

2.nátěr eternitové střechyFinální nátěr eternitové střechy se aplikuje pomocí airless stroje. Vzniká jednolitá vrstva v síle nátěru cca 1800 mikronů, která je díky speciálnímu  penetračnímu základu, trvale zafixována k povrchu eternitových šablon ( je navázána na pojivová vlákna). Tento finální barevný film odpuzuje vodu, voda se nemá kde zachytit, nevzniká prostředí pro opětovný růst mechů, lišejníků, hub a plísní. (viz.foto)

Kolik stojí renovace a nátěr eternitové střechy

Kolik stojí renovace, čištění a nátěr eternitových střech naleznete v našem  ceníku renovací a nátěrů veškerých typů střech.

Renovace a nátěr eternitových střech PŘED a PO

zobrazit celou galerii

Pro to, aby byla vaše eternitová střecha zase jako nová, nás stačí kontaktovat prostřednictvím tohoto formuláře, nebo na našich telefoních číslech.

(*)
(*)
(*)

Položky označené * jsou povinné.


NaN střechy - Martin Nechvíl
je spolehlivá firma.

© NAN střechy - Martin Nechvíl
Webdesign & SEO eStudio