Renovace a nátěry taškových střech

Důvody pro renovaci taškových střech

Jednou z našich důležitých činností jsou renovace, čištění a nátěry taškových střech. Máme v tomto oboru dlouholeté zkušenosti, a proto jsme schopni vám předložit několik hlavních důvodů, proč se do renovace a nátěru taškové střechy pustit:

  • Příznivá cena oproti pořízení nové střešní krytiny (renovace střechy je 3 až 5 x levnější).
  • Renovace taškové střechy zabrání opětovnému růstu mechů a lišejníků.
  • Renovace taškové střechy prodlouží životnost střešní krytiny až o 20 let.
  • I bez rozkrytí je střecha po renovaci jako nová.
  • Rychlé provedení (120 metrů čtverečných = 2 dny, 200 metrů čtverečných = 3 dny).

Jak probíhá renovace taškových střech

Postup renovace taškové střechyRenovace taškových střech probíhá v několika krocích, Nejdříve je potřeba střechu vyčistit a odmastit. Pak nastupuje oprava střechy a následně samotný nátěr střechy.

 

Čištění taškové střechy

Mytí a čištění taškových střechZákladním imperativem je pečlivost a pozornost věnovaná přípravě povrchu. Dokonalé očištění povrchu tašek od mechů, lišejníků, sazí, prachu,mastnoty, případně starých nepřilnavých nátěrů, je hlavním předpokladem dlouhé životnosti a funkčnosti  nátěru taškové střechy a to i při použití sebevíce kvalitního nátěrového systému. Čištění taškové střechy probíhá za pomoci vysokotlakého zařízení KARCHER s rotační tryskou pod tlakem cca 220 barů. Nedochází k žádnému mechanickému narušení povrchu tašek (viz.foto). Tašková střecha se dokonale očistí od mechů, lišejníků, sazí a mastnoty.

 

Oprava taškové střechy

Po omytí se lze pustit do opravy taškové střechy. V rámci opravy taškové střechy proběhne výměna poškozených tašek, hřebenáčů, dále oprava komínu, klempířských prvků apod.

Penetrační nátěr taškové střechy

Penetrace a hydrofobizace taškové střechyPenetrační nátěr taškové střechy se nanáší na dokonale očištěný podklad. Při tomto penetračním nátěru dojde k vyplnění mikropór a podklad se připraví pro finální nátěr. Penetrační nátěr taškové střechy plní také funkci pojiva mezi podkladem a finálním nátěrem pro dokonalé přilnutí finální barvy k podkladu.

První nátěr

První nátěr taškových střechPo odvětrání penetrace (cca po 6-ti hodinách) se aplikuje speciální akrylátová (vodou ředitelná) barva (používáme pouze barvy značek Relius Roof Acryl NANOTECH, Meffert a MIPA), která je přímo vyvinuta pro nátěr pálených a betonových tašek.
Námi používané barvy mají výbornou krycí schopnost, vysokou elasticitu a přilnavost k silikátovým podkladům. Tyto barvy dále vynikají rychlým schnutím, dlouhou životností, výbornou odolností proti povětrnostním vlivům, proti působení vody, saponátů, desinfekčních prostředků i UV záření.
Nanášení barvy provádíme štětkou, válečkem nebo airless strojem tak, aby barva pronikla do všech spár.

Druhý nátěr - finální nátěr taškové střechy

Druhý nátěr taškové střechyFinální nátěr taškové střechy se aplikuje pomocí airless stroje. Vzniká díky tomu jednolitá vrstva, která odpuzuje vodu, voda se nemá kde zachytit a nevzniká prostředí pro opětovný růst mechů, lišejníků, hub a plísní.

Kolik stojí renovace a nátěr taškové střechy

Kolik stojí renovace a nátěr taškových střech se dozvíte v našem ceníku renovací a nátěrů veškerých typů střech.

Renovace taškových střech PŘED a PO

zobrazit celou galerii

Pro to, aby byla vaše tašková střecha zase jako nová, nás stačí kontaktovat prostřednictvím tohoto formuláře, nebo na našich telefoních číslech.

(*)
(*)
(*)

Položky označené * jsou povinné.


NaN střechy - Martin Nechvíl
je spolehlivá firma.

© NAN střechy - Martin Nechvíl
Webdesign & SEO eStudio